Avrupa’da ilk ve tek Türk Köpekli canlı cansız arama bulma.

1999 yılında yaşanmış olan büyük marmara depremi sonrasında aralık ayında SOS e.V Köpekli Arama Kurtarma Derneğimiz kurulmuştur.

SOS Genel merkezi Almanya’nın Solingen şehrinde olup, T.C. Bakanlar Kurulun izniyle, Bursa Nilüfer ilçesinde şube olarak kurulu ve faaliyette bulunan SOS ARAMA KURTARMA DERNEĞİDİR. Ankara ve Bursa, AFED Müdürlüğü, Bursa Valiliği ve Nilüfer İl Kriz Merkezi ile ortak çalışma protokolleri imzalanmıştır. SOS Köpekli Arama Kurtarma, zor durumda kalmış, yardıma ihtiyacı olan herkesin yardımına koşan, bunu yaparken toplumu bilgilendiren, eğiten ve tamamen gönüllülük esasına dayalı bir uluslararası sivil toplum kuruluşudur. YARDIM’a ihtiyaç duyabilir 7/ 24 saat iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı insanlar ve/veya hasta, yaşlılar, çocuklar herkes umutsuz durumlara düşebiliyor. İlk yardım için yanınızdayız. Bu sayfalardaki çalışmalarımızı ve eğitimlerimizi size tanıtmak istiyoruz. Sorularınız varsa veya daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen bizimle temas kurmaktan çekinmeyiniz.

Ülkemizin büyük bölümü ve komşu ülkelerin çoğunluğu Avrupa’nın en büyük deprem bölgesidir. BURSA konumu itibariyle kara, deniz ve havayolu ulaşımının kolaylığı ve uluslararası hava alanı olması nedeniyle dünyada ilk uluslararası Doğal Afet Eğitim Merkezini Bursa’da kurmayı hedefliyoruz. Yerli ve yabancı kurtarma ekipleri ile eğitim, tatbikat, kültürel dayanışma ve yakın ilişkilerle toplumsal potansiyelin gelişimini sağlamak ve toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak için özgür, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşumunu sağlamak bizim misyonumuzdur. SOS ekibimizin ve köpeklerimizin yeni eğitim olanakları arıyoruz. Bize vermek istediğiniz uygun alanlarınıza veya enkaz alanlarına (yıkım binası vb.) sahipsiz alanlara ihtiyacımız var. Desteğinizi dört gözle bekliyoruz. Gönüllülerimizin ve köpeklerimizin sağlam eğitimini sağlamaya devam ediyoruz. Yukarıda tanıttığımız SOS kurumunun amaçları doğrultusunda faaliyetlerini yürütebilmesi için güçlü bir ekonomik yapıya ve nitelikli insan gücü ve kurumsal yapılaşmasını tamamlamasına bağlıdır. Profesyonelce çalışan SOS güçlü bir yapıya sahip olması tüm ihtiyaçlara anında cevap vermesi demekti

! ARAMA ve YARDIM ! Ekibimizin çalışmalarını daha da geliştirmek için destek almamız gerekiyor. Köpek işi ile ilgileniyorsan siz ve köpeğiniz iyi bir takımdır. BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ…

Misyonumuz

SOS KÖPEKLİ ARAMA KURTARMA DERNEĞİ- BURSA’da Uluslararası Doğal Afet Eğitim merkezini oluşturarak. AFET İKAZ ve ALARM K-9           köpekli canlı cansız arama bulma, yerli ve yabancı arama kurtarma teknisyenlerin teorik bilgilerin kültürlerini deneyimleriyle paylaşarak, nitelikleri ve eğitimleri ile toplumsal potansiyelin gelişimini sağlamak ve toplumsal duyarlılık bilincini gelecek nesillere aktarmak için özgün, yenilikçi ve kalıcı değerler oluşturuyoruz.

Ülkemizin büyük bölümü ve komsu ülkelerin çoğunluğu Avrupa’nın en büyük deprem bölgesidir.

Bursa konumu itibariyle kara, deniz ve hava yolu ulaşımının kolaylığı sayesinde uluslararası hava yollarının kolaylıkla ulaşabilir durumdadır.

 

SİZDE SOS Arama Kurtarmaya Destek Olmak İsterseniz

İnfo@sos.org.tr  adresinden irtiabata  geçebilirsiniz.

AFET İKAZ VE ALARM K-9 köpekli canlı